Spring Jubilee 2010: Adult Bronze Ladies Free Skate

Spring Jubilee 2010

Adult Bronze Ladies Free Skate

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Sharon Dickerson, ISC of Fresno111115/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantAvonia DonderoWalnut Creek, CA
Judge 1Beshara Elmufdi*San Jose, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Patt MartinFremont, CA
Judge 4Elyse MatsumotoFoster City, CA
Judge 5Lisa TalbotBerkeley, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 11:58AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Adult Silver Free Dance

Spring Jubilee 2010

Adult Silver Free Dance

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Carol Lewis, Peninsula SC
Peter Sasmore, Professional
1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereePatt MartinFremont, CA
Assistant Referee  
AccountantJean FahmieFremont, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 01:17PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Adult Silver Ladies Free Skate

Spring Jubilee 2010

Adult Silver Ladies Free Skate

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Estelle Camus, Peninsula SC111115/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantBeth BottosSan Jose, CA
Judge 1Beshara Elmufdi*San Jose, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Patt MartinFremont, CA
Judge 4Elyse MatsumotoFoster City, CA
Judge 5Lisa TalbotBerkeley, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 11:50AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Am/Am Bronze Dance - Ten Fox

Spring Jubilee 2010

Am/Am Bronze Dance - Ten Fox

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Samantha Ramsey, SC of San Francisco
Alain Sandraz, Peninsula SC
1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereePatt MartinFremont, CA
Assistant Referee  
AccountantAvonia DonderoWalnut Creek, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 01:30PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Am/Am Pro/Am Pre-Bronze Dance - Fiesta Tango

Spring Jubilee 2010

Am/Am Pro/Am Pre-Bronze Dance - Fiesta Tango

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Samantha Ramsey, SC of San Francisco
Alain Sandraz, Peninsula SC
1113/1 
2.Kaytlin Smith, Peninsula SC
Jonathon O'Dougherty, Professional
2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereePatt MartinFremont, CA
Assistant Referee  
AccountantJean FahmieFremont, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 01:33PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Open Juvenile Girls Free Skate

Spring Jubilee 2010

Open Juvenile Girls Free Skate

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Josephine Leingang, Peninsula SC211114/1 
2.Emily Zeme, St. Moritz ISC122225/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantJean FahmieFremont, CA
Judge 1Bruce BellSan Francisco, CA
Judge 2David HopsonSacramento, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Judge 4Jacqueline PaytasPleasant Hill, CA
Judge 5Helen WongSacramento, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 05:09PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Juvenile Compulsory Moves

Spring Jubilee 2010

Pre-Juvenile Compulsory Moves

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Samantha Ramsey, SC of San Francisco1113/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantAvonia DonderoWalnut Creek, CA
Judge 1Autumn AllisonClayton, CA
Judge 2Elyse MatsumotoFoster City, CA
Judge 3Jacqueline PaytasPleasant Hill, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 07:43AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Juvenile Girls Free Skate

Spring Jubilee 2010

Pre-Juvenile Girls Free Skate

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Dorothy Nguyen, Peninsula SC223114/2TOM 6
2.Elise Waldow, Peninsula SC412224/2TOM 7
3.Daniela Ochoa, Peninsula SC156433/4TOM 8
4.Priscilla Chau, St. Moritz ISC534363/4TOM 10
5.Tiffany Yim, St. Moritz ISC645544/5 
6.Keara McInerney, St. Moritz ISC361653/5 
7.Danielle Dimalanta-Kim, SC of San Francisco777775/7 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantEllen Izuka*San Carlos, CA
Judge 1Laura ElmufdiSan Jose
Judge 2Autumn AllisonClayton, CA
Judge 3Laurie LindLivermore, CA
Judge 4Patt MartinFremont, CA
Judge 5Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 10:53AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Juvenile Spins

Spring Jubilee 2010

Pre-Juvenile Spins

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Dinh Tran, SC of San Francisco2112/1 
2.Samantha Ramsey, SC of San Francisco1223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantBeth BottosSan Jose, CA
Judge 1Autumn AllisonClayton, CA
Judge 2Elyse MatsumotoFoster City, CA
Judge 3Jacqueline PaytasPleasant Hill, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 07:42AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Preliminary Boys Free Skate

Spring Jubilee 2010

Preliminary Boys Free Skate

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Dinh Tran, SC of San Francisco111115/1 
2.Corey Rogers, Peninsula SC222225/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantJennifer SchulteOakland, CA
Judge 1Autumn AllisonClayton, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Patt MartinFremont, CA
Judge 4Elyse MatsumotoFoster City, CA
Judge 5Laura ElmufdiSan Jose
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 10:38AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Preliminary Girls Free Skate

Spring Jubilee 2010

Preliminary Girls Free Skate

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Jaycze Powers-Hewitt, Capital City FSC111214/1 
2.Mia Zhang Nacke, Peninsula SC222125/2 
3.Sophie Post, Peninsula SC483333/3 
4.Brooke Campbell, St. Moritz ISC346643/4 
5.Chelsea Ho, Peninsula SC735454/5 
6.Ana Acosta, Peninsula SC554863/5 
7.Taylor Biever, Vaca Valley FSC668774/7 
8.Selina Chang, Peninsula SC877583/7 
 Ambra Rubio, Peninsula SC      Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantJean FahmieFremont, CA
Judge 1Autumn AllisonClayton, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Patt MartinFremont, CA
Judge 4Elyse MatsumotoFoster City, CA
Judge 5Laura ElmufdiSan Jose
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 10:14AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Preliminary 1 Girls Free Skate

Spring Jubilee 2010

Pre-Preliminary 1 Girls Free Skate

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Sarah Kuhlman, Peninsula SC111115/1 
2.Catherine Zadorozhna, St. Moritz ISC222234/2 
3.Anastasia Parsonage Ueda, St. Moritz ISC333325/3 
4.Hannah Bivin, Santa Rosa FSC444445/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantBeth BottosSan Jose, CA
Judge 1Richard Perez*Mountain View, CA
Judge 2Elaine EttmanSunnyvale, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Judge 4Jacqueline PaytasPleasant Hill, CA
Judge 5Lisa TalbotBerkeley, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 08:53AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Preliminary 2 Girls Free Skate Group A

Spring Jubilee 2010

Pre-Preliminary 2 Girls Free Skate Group A

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Victoria Parsonage Ueda, St. Moritz ISC211114/1 
2.Rachael Taube, SC of San Francisco132543/3TOM 6
3.Gabriella Izzo, Santa Rosa FSC443223/3TOM 7
4.Summer Furrer, Peninsula SC354434/4 
5.Kristen Barclay, St. Moritz ISC626353/5 
6.Ayana Yanai, St. Moritz ISC565665/6 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereePatt MartinFremont, CA
Assistant Referee  
AccountantAvonia DonderoWalnut Creek, CA
Judge 1Beshara Elmufdi*San Jose, CA
Judge 2Richard Perez*Mountain View, CA
Judge 3Autumn AllisonClayton, CA
Judge 4Laurie LindLivermore, CA
Judge 5Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 09:05AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Preliminary 2 Girls Free Skate Group B

Spring Jubilee 2010

Pre-Preliminary 2 Girls Free Skate Group B

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Megan Stenman, Peninsula SC111115/1 
2.Jenna Trausch, St. Moritz ISC232233/2 
3.Emma Pratt, St. Moritz ISC323424/3 
4.Mikaela Troxell, ISC of Fresno544353/4 
5.Alexandra Tien-Smith, SC of San Francisco455545/5 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereePatt MartinFremont, CA
Assistant Referee  
AccountantJean FahmieFremont, CA
Judge 1Autumn AllisonClayton, CA
Judge 2Beshara Elmufdi*San Jose, CA
Judge 3Laurie LindLivermore, CA
Judge 4Elyse MatsumotoFoster City, CA
Judge 5Jacqueline PaytasPleasant Hill, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 09:19AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Preliminary 2 Girls Free Skate Group C

Spring Jubilee 2010

Pre-Preliminary 2 Girls Free Skate Group C

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Fiona Dekker, St. Moritz ISC122113/1 
2.Emma Frey, Santa Rosa FSC211225/2 
3.Jennifer Thompson, Peninsula SC333335/3 
4.Junna Yanai, St. Moritz ISC444445/4 
 Jacquelyn Makley, Vaca Valley FSC      Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantJean FahmieFremont, CA
Judge 1Autumn AllisonClayton, CA
Judge 2Laura ElmufdiSan Jose
Judge 3Laurie LindLivermore, CA
Judge 4Elyse MatsumotoFoster City, CA
Judge 5Patt MartinFremont, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 10:07AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Preliminary 3 Boys Free Skate

Spring Jubilee 2010

Pre-Preliminary 3 Boys Free Skate

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Jason Chang, Peninsula SC111115/1 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereePatt MartinFremont, CA
Assistant Referee  
AccountantBeth BottosSan Jose, CA
Judge 1Richard Perez*Mountain View, CA
Judge 2Beshara Elmufdi*San Jose, CA
Judge 3Elaine EttmanSunnyvale, CA
Judge 4Elyse MatsumotoFoster City, CA
Judge 5Lisa TalbotBerkeley, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 08:56AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Preliminary 3 Girls Free Skate

Spring Jubilee 2010

Pre-Preliminary 3 Girls Free Skate

Final Standings

PlaceName12345Maj.Tie Br.
1.Sarah Zhang, Peninsula SC211213/1 
2.Angela Bagasbas, St. Moritz ISC743133/3 
3.Allison Shih, Peninsula SC5102343/4 
4.Elizabeth Ding, Peninsula SC185493/5 
5.Erica Hwang, Peninsula SC654665/6 
6.Anastasiya Sushkova, Peninsula SC396723/6TOM 11
7.Simona Krasnegor, St. Moritz ISC467853/6TOM 15
8.Daisy Chiu, Peninsula SC939583/8TOM 16
9.Charlene Ho, Peninsula SC10281173/8TOM 17
10.Sarah Rosston811109104/10 
11.Jennifer Huang, Peninsula SC1171110115/11 
 Clara-Sophia Daly, Santa Rosa FSC      Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantAvonia DonderoWalnut Creek, CA
Judge 1Richard Perez*Mountain View, CA
Judge 2Autumn AllisonClayton, CA
Judge 3Elaine EttmanSunnyvale, CA
Judge 4Patt MartinFremont, CA
Judge 5Jacqueline PaytasPleasant Hill, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 08:46AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Preliminary Compulsory Moves

Spring Jubilee 2010

Pre-Preliminary Compulsory Moves

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Zoe Onderdonk, Peninsula SC1113/1 
2.Jenna Trausch, St. Moritz ISC2223/2 
3.Summer Furrer, Peninsula SC3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantBeth BottosSan Jose, CA
Judge 1Laurie LindLivermore, CA
Judge 2Patt MartinFremont, CA
Judge 3Lisa TalbotBerkeley, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 08:11AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Preliminary Spins

Spring Jubilee 2010

Pre-Preliminary Spins

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Jenna Trausch, St. Moritz ISC1113/1 
2.Ian Ramsey, SC of San Francisco2223/2 
3.Junna Yanai, St. Moritz ISC3333/3 
4.Melanie McGruder-Caprio, Santa Rosa FSC4452/4 
5.Ayana Yanai, St. Moritz ISC5543/5 
 Summer Furrer, Peninsula SC    Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantAvonia DonderoWalnut Creek, CA
Judge 1Laurie LindLivermore, CA
Judge 2Patt MartinFremont, CA
Judge 3Lisa TalbotBerkeley, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 08:00AM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pre-Silver Solo Dance - Foxtrot

Spring Jubilee 2010

Pre-Silver Solo Dance - Foxtrot

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Elspeth Mathau, St. Moritz ISC1113/1 
2.Katharine Anderson, Peninsula SC3222/2 
3.Elena Kalinin, Peninsula SC2333/3 
 Robert Showen, Univ. ISC of San Jose    Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantEllen Izuka*San Carlos, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Elaine EttmanSunnyvale, CA
Judge 3Laurie LindLivermore, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 02:46PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pro/Am Pre-Bronze Dance - Swing Dance

Spring Jubilee 2010

Pro/Am Pre-Bronze Dance - Swing Dance

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Robert Showen, Univ. ISC of San Jose
Susie Stark, Professional
2112/1 
2.Laurie Sanii, St. Moritz ISC
Jonathon O'Dougherty, Professional
1223/2 
 David Auerbach, St. Moritz ISC
Susie Stark, Professional
    Withdrawn
 Adrienne Howell, Santa Rosa FSC
Jonathon O'Dougherty, Professional
    Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereePatt MartinFremont, CA
Assistant Referee  
AccountantJennifer SchulteOakland, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 01:42PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pro/Am Pre-Gold Dance - Blues

Spring Jubilee 2010

Pro/Am Pre-Gold Dance - Blues

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Rachel Janowicz, St. Moritz ISC
Jonathon O'Dougherty, Professional
2112/1 
2.Estelle Camus, Peninsula SC
Jonathon O'Dougherty, Professional
1322/2 
3.Robert Olson, Peninsula SC
Megan Brown, Professional
3432/3 
4.Carol Lewis, Peninsula SC
Jonathon O'Dougherty, Professional
4243/4 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantJennifer SchulteOakland, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Elaine EttmanSunnyvale, CA
Judge 3Laurie LindLivermore, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 02:37PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pro/Am Pre-Gold Dance - Kilian

Spring Jubilee 2010

Pro/Am Pre-Gold Dance - Kilian

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Amanda Schneider, Peninsula SC
Peter Sasmore, Professional
1122/1 
2.Lyle Kosinski, Peninsula SC
Megan Brown, Professional
2213/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantJean FahmieFremont, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Elaine EttmanSunnyvale, CA
Judge 3Laurie LindLivermore, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 02:23PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pro/Am Pre-Silver Dance - European Waltz

Spring Jubilee 2010

Pro/Am Pre-Silver Dance - European Waltz

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Elena Kalinin, Peninsula SC
Sergei Ponomarenko, Professional
2112/1 
2.Donald Ramsey, SC of San Francisco
Susie Stark, Professional
1223/2 
3.Karen Lanning
Jonathon O'Dougherty, Professional
3233/3 
4.Deborah Hao, Peninsula SC
Jonathon O'Dougherty, Professional
4443/4 
 Kevin Morgan, Peninsula SC
Susie Stark, Professional
    Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantEllen Izuka*San Carlos, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Elaine EttmanSunnyvale, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 01:56PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pro/Am Silver Dance - American Waltz

Spring Jubilee 2010

Pro/Am Silver Dance - American Waltz

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Amanda Schneider, Peninsula SC
Peter Sasmore, Professional
1113/1 
2.Samantha Ramsey, SC of San Francisco
Peter Sasmore, Professional
2223/2 
3.Katharine Anderson, Peninsula SC
Peter Sasmore, Professional
3333/3 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantBeth BottosSan Jose, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Elaine EttmanSunnyvale, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 02:06PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Pro/Am Silver Dance - Rocker Foxtrot

Spring Jubilee 2010

Pro/Am Silver Dance - Rocker Foxtrot

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Rachel Janowicz, St. Moritz ISC
Jonathon O'Dougherty, Professional
1113/1 
2.Carol Lewis, Peninsula SC
Jonathon O'Dougherty, Professional
2223/2 
3.Deborah Hao, Peninsula SC
Jonathon O'Dougherty, Professional
3333/3 
 Kevin Morgan, Peninsula SC
Susie Stark, Professional
    Withdrawn

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantAvonia DonderoWalnut Creek, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Elaine EttmanSunnyvale, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 02:14PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Silver Solo Dance - Tango

Spring Jubilee 2010

Silver Solo Dance - Tango

Final Standings

PlaceName123Maj.Tie Br.
1.Elspeth Mathau, St. Moritz ISC1113/1 
2.Amanda Schneider, Peninsula SC2223/2 

Panel of Officials

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantBeth BottosSan Jose, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Elaine EttmanSunnyvale, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 02:55PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Team Tango

Spring Jubilee 2010

Team Tango

Final Standings

PlaceD1D2D3NameFP
1.211Jonathon O'Dougherty, Team O'Dougherty
Golding-Hao-Janowizc
4.0
2.122Peter Sasmore, Team Sasmore
Ramsey-Lewis-Volmer
5.0

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 03:26PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Team Tango

Spring Jubilee 2010

Team Tango

Standings for the First Dance

PlaceName123Maj.Tie Br.FP
1.Peter Sasmore, Team Sasmore
Ramsey-Lewis-Volmer
1113/1 1.0
2.Jonathon O'Dougherty, Team O'Dougherty
Golding-Hao-Janowizc
2223/2 2.0

Panel of Officials for the First Dance

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantAvonia DonderoWalnut Creek, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 03:26PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Team Tango

Spring Jubilee 2010

Team Tango

Standings for the Second Dance

PlaceName123Maj.Tie Br.FP
1.Jonathon O'Dougherty, Team O'Dougherty
Golding-Hao-Janowizc
2112/1 1.0
2.Peter Sasmore, Team Sasmore
Ramsey-Lewis-Volmer
1223/2 2.0

Panel of Officials for the Second Dance

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantAvonia DonderoWalnut Creek, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 03:26PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Team Tango

Spring Jubilee 2010

Team Tango

Standings for the Third Dance

PlaceName123Maj.Tie Br.FP
1.Jonathon O'Dougherty, Team O'Dougherty
Golding-Hao-Janowizc
1212/1 1.0
2.Peter Sasmore, Team Sasmore
Ramsey-Lewis-Volmer
2123/2 2.0

Panel of Officials for the Third Dance

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantAvonia DonderoWalnut Creek, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 03:26PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Waltz Team

Spring Jubilee 2010

Waltz Team

Final Standings

PlaceD1D2D3NameFP
1.321Susie Stark, Team Stark
Showe-Ramsey-Tagawa
6.0
2.132Jonathon O'Dougherty, Team O'Dougherty
Lanning-Hao-Janowicz
6.0
3.213Megan Brown, Team Brown
Sandraz-Kosinki-Olsen
6.0

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 04:02PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Waltz Team

Spring Jubilee 2010

Waltz Team

Standings for the First Dance

PlaceName123Maj.Tie Br.FP
1.Jonathon O'Dougherty, Team O'Dougherty
Lanning-Hao-Janowicz
2112/1 1.0
2.Megan Brown, Team Brown
Sandraz-Kosinki-Olsen
3222/2 2.0
3.Susie Stark, Team Stark
Showe-Ramsey-Tagawa
1333/3 3.0

Panel of Officials for the First Dance

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantJean FahmieFremont, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 04:02PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Waltz Team

Spring Jubilee 2010

Waltz Team

Standings for the Second Dance

PlaceName123Maj.Tie Br.FP
1.Megan Brown, Team Brown
Sandraz-Kosinki-Olsen
1122/1 1.0
2.Susie Stark, Team Stark
Showe-Ramsey-Tagawa
2213/2 2.0
3.Jonathon O'Dougherty, Team O'Dougherty
Lanning-Hao-Janowicz
3333/3 3.0

Panel of Officials for the Second Dance

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantJean FahmieFremont, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 04:02PM (Competition local time)

Spring Jubilee 2010: Waltz Team

Spring Jubilee 2010

Waltz Team

Standings for the Third Dance

PlaceName123Maj.Tie Br.FP
1.Susie Stark, Team Stark
Showe-Ramsey-Tagawa
1113/1 1.0
2.Jonathon O'Dougherty, Team O'Dougherty
Lanning-Hao-Janowicz
2223/2 2.0
3.Megan Brown, Team Brown
Sandraz-Kosinki-Olsen
3333/3 3.0

Panel of Officials for the Third Dance

FunctionNameHometown
RefereeBeshara Elmufdi*San Jose, CA
Assistant Referee  
AccountantJean FahmieFremont, CA
Judge 1Alec BinneyOrinda, CA
Judge 2Laurie LindLivermore, CA
Judge 3Elyse MatsumotoFoster City, CA
Substitute  

Last Updated: Sat, May 08, 2010, 04:02PM (Competition local time)